niedziela, 5 października 2014

Październik aktualności i informacje o 1% za 2014 rok.

Witamy Was po długiej  przerwie.
 Niestety w życiu nie zawsze czekaja nas tylko radosne chwile, te smutne teź są jego częścia. Na pewien czas musieliśmy skupić sie na innych rzeczach, łacznie z rehabilitacją Witka.

Ale od wrzesnia wróciliśmy do zajęć, a w sierpniu Witek był na świetnym obozie sportowym w Stręgielku, dzieki Fundacji. Mamy z tego wyjazdu kilka świetnych wspomnień i zdjęć:


A we wrześniu Witek rozpoczął 3 klasę:


Od września również Wituś bierze udział w zajęciach Uniwersytetu  Dzieci i jest bardzo zadowolony z tych zajęć, a przy okazji poznaje bardzo fajne dzieci.A teraz kwestie ćwiczen:
Witek w ramach rehabilitacji ma ćwiczenia i basen, jednak chcemy mu jeszcze w tym roku dwukrotnie  sfinansować 3 tygodniowy turnus rehabilitacyjny, który odbywałby się na miejscu w Krakowie, tak aby Witek nie tracił lekcji w szkole.
Bardzo dziękujemy za przekazanie podatku za 2013 rok, wykorzystujemy te kwoty w pełni, jednak przypominamy się po raz kolejny w tym roku i prosimy o dalszą pomoc.

Informacje dotyczące przekazywania 1% podatku dla Witka:

Najważniejsze to dobrze wpisać organizację OPP i cel szczegółówy:

nazwa OPP: FUNDACJA SPLOTU RAMIENNEGO

KRS: 0000142952
 
cel szczegółowy : Witold Głód

 Należy złożyć deklarację w terminie i zapłacić należny podatek.

"Naczelnik przekaże kwotę podatku wyłącznie na rzecz organizacji w przypadku, gdy deklarację podatkową złoży się w terminie. Możliwe jest również przekazanie 1% na podstawie korekty deklaracji podatkowej złożonej w terminie. Korekty takiej dokonać można maksymalnie w ciągu miesiąca od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego
Zatem zeznanie musi być złożone do:
30 kwietnia 2015 r. – PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38
31 stycznia 2015 r. – PIT 28

Korekta musi być złożona:
2 czerwca 2015 r. – PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38
28 lutego 2015 r. - PIT 28

Podatek musi być zapłacony w całości do:
30 czerwca 2015 r. – PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38
31 marca 2015 r. - PIT 28

Podatnik musi zapłacić cały podatek, który jest podstawą ustalenia kwoty przekazywanej. Ostateczny termin zapłaty tego podatku, by Naczelnik Urzędu Skarbowego przekazał 1% upływa w terminie dwóch miesięcy od upływu terminu do złożenia zeznania podatkowego.

A zatem możliwe jest, że podatek zapłaci się po terminie, z odsetkami za zwłokę, a 1% nadal zostanie przekazany. Natomiast deklaracja musi być złożona zgodnie z terminem ustawowym (potem można ją korygować)."Aby móc rozliczyc PIT za 2014 bezpośrednio przekazując pieniądze na OPP Fundacji Splotu Ramiennego, wystarczy kliknąć ten LINK i należy pamiętać o wpisaniu w miejsce CEL SZCZEGÓŁOWY - WITOLD GŁÓD.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz