W pigułce


*************
3.11.2013
Trzecia operacja rączki Witka, tym razem w Aachen
*********

15.06.2013
Konsultacja w Warszawie u prof. J.Bahma. Konieczna jest kolejna operacja a rączkę. Będzie miała na celu uzyskanie rotacji wewnętrznej ręki, czyli poprawę funkcjonalności i wyglądu rączki.
**********
od X.2012
Rehabilitacja w Krakowie.
Witek jest rehabilitowany w Krakowie w 3 ośrodkach, gdzie ma zapewnione masaże, laseroterapię, ćwiczenia, hydroterapię, opieke psychologa i terapię manualną.
*****
XI.2011-X.2012
Turnusy rehabilitacyjne w Dziekanowie Leśnym.
Po operacji potrzebna była intensywna rehabilitacja, dlatego przez caly rok jeździlismy do Dziekanowa.

****

19.09 - 24.09.2011 - operacja raczki w Paryzu w Klinice Jouvenet.


Dokładnie 22.09 Witus przeszedl kolejną operację rączki w Paryżu. Tym razem dotyczyla ona poprawy sprawności nadgarstka, umozliwienia zinania i nadgarstka i paluszków. Witkowi zostal założony gips na 5 tygodni, czyli tuz na przyjazd prof. Gilberta na konsultacje będziemy ściagac.


Operacja przebiegła dobrze, profesro orzekł że miesień lokciowy oraz palce srodkowy i kciuk były w bardzo dobrej kondycji, co dobrze rokuje na wynik operacji.
Gips ( a wlaściwie bandaz plastikowy), sotaly załozone na lokiec i nadgarstek, a rączka ustawiona w prawidlowym polożeniu.


Wituś rano przed operacja dostał "głupiego jasia", więc sie wyciszył i uspokoil, a po operacji czul sie bardzo dobrze. Znieczulenie z rączki zeszlo po 3 godzinach, wtedy dostal paracetamol i kodefan na noc. Więcej leków przeciwbólowych juz nie dostawal, bo nie bylo potrzeby. Na drugi dzien po operacji juz normalnie wariowal i szalal, a 2 dni po operacji wrócilismy do domu.


Najważniejszym zaleceniem po operacji jest to, zeby teraz, w gipsie, Witus jak najwięcej ruszal paluszkami, żeby przeszczepione ścięgna wzmacnialy sie jak najszybciej.


Bardzo chcemy podziekować wszystkim osobom, które nas wspierały w tych trudnych dla nas chwilach, całej naszej Rodzinie, wszystkim naszym znajomym i przyjaciołom.


Największe podziekowania kierujemy do Panów Prezesów firm Aw-Bud i SOL&ART za przekazanie funduszy na operacje Witka, które pokryly koszty operacji i pobytu w Paryżu.


Bardzo dziękujemy Aleksandrze i Jacquesowi za gościne w Bezons, Panu Wolowskiemu za ogromna pomoc w czasie całego pobytu w Paryzu, i przede wszystkim na lotnisku przy odlocie(bez Pana bysmy tam zostali).


Dziekujemy także, wszystkim osobom, których nie znamy osobiście, a które modliły sie i trzymaly kciuki za operację Witusia. 
Jesteście wspaniali!!!


Witus w sali przed operacją

Witus z rączka w gipsie


na drugi dzien

*************
27.06 - 15.07.2011 - Turnus w Dziekanowie Leśnym.


Na turnusie oprócz ciężkiej pracy, Witek tez mial sporo rozrywki.
Na szpitalnym placu zabaw:

W warszawskim ZOO:

oraz na warszawskiej Starówce i okolicach


Turnus bardzo udany, Witek ponownie sporo osiagnął. Teraz pomalu będziemy załatwiać operację w Paryżu.

*******
7.03 - 26.03 2011 - turnus w dziekanowie lesnym.
Zdjęcia i relacja --> TUTAJ

*************

Po konsultacji z Prof. Gilbertem wiadomo juz, że operacja będzie konieczna, ale do jej czasu musimy bardzo dużo ćwiczyć


**************

od 11.01.2011 - Witek dostal  20 zabiegów:  elektrostymulacja i kapiel perełkowa oraz ćwiczenia.
To na te zabiegi czekalismy od wrzesnia. "Raptem"  4 miesiace....
*********

22.01 - w Dziekanowie będzie konsultacja z prof.Gilbertem
 będziemy się chcieli dowiedzieć o operację na przedramię.

Więcej o samej operacji można poczytać tutaj -- > KLIK


********

26.11-12.12.2010 Turnus rehabilitacyjny w Dziekanowie Leśnym.

W tych dniach Witek po raz kolejny przebywał na oddziale rehabilitacji, miał sporo zabiegów fizykoterapii a także ćwiczenia w basenie.
Założone zostały mu też taśmy do kinesiotapingu.
Ogólnie sprawność rączki się trochę poprawiła, ale nie udało się nadal uzyskać rotacji wewnętrznej przedramienia, w związku z tym Witka prawdopodobnie czeka operacja na przedramię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz